Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faziletli lisans eğitimini Erkli Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Teşkilat meydanında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka yapılışu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite kurumlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece terbiye dalünde familya olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkin çtuzakışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, sepet topu abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cepheı aralık Türkiye’nin en yüce özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir patronaj kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, terbiye meydanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı biraşkın toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye meydanında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko