Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza ötümlü giriş karşılayıcı ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çallıkındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip ettiği kişsonra gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoğunlukla kullanıcı adınızı değalışveriştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz sahte e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran sahte maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde nokta düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Izlemeçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram ilişkisı istediği karınin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çkaldırmak karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Kesinlikle Geri Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen kişiler karınin ne yazık ki çok zait seçenek bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok zait bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek aslında farklı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değalışveriştirin ve hemen arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap şifreniz değalışveriştiğinde yahut kullanıcı adınız değalışveriştiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değalışveriştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değalışveriştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değalışveriştiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da kâh “değalışverişikliği geri allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız lakin çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini değalışveriştirdiği karınin sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?